Enrique BarriosSpisovatel chilsko-venezuelského původu narozený v roce 1945, cestovatel a hledač, jehož neklidná duše již od mládí vedla k neustálému putování a poznávání. Navštívil země všech pěti kontinentů a objel téměř celý svét.
V roce 1984 objevil podle vlastních slov své skutečné poslání. Ve stavu rozšířeného vědomí se setkal s tím, co nazývá Nejvyšší vesmírná realita. Tento zážitek byl základem veškeré jeo pozdéjší tvorby: Láska, jako mocná vesmírná síla, původce a strůjce všeho. Bylo to přesně to, co  celý život hledal a po čem pátral. Zjistil, že to nesouvisí s vírou či ateismem, ale že je to realita, kterou může každý poznat a zažít sám bez jakýchkoliv prostředníků; neboť skoro každý z nás je schopen prožívat lásku, která je prapůvodní ideou všech náboženství.
První vydání Amiho spatřilo světlo světa v Chile v březnu roku 1986. Tuto knihu napsal autor za pouhých osm dní; formuloval v ní důležitou a hlubokou zprávu, která mu byla předána a kterou již dříve zaznamenal ve své prvotině Kniha Boha Lásky (Libro de Dios Amor).
Enrique Barrios je autorem dvanácti knih. Žije v Brazílii, kde řidí Institut Ami-Ophir, virtuální, vzdělávací a nenáboženskou organizaci, zaměřenou na pozvednutí vědomí lásky jednotlivců i skupin.